Balení zásilek

Máme ekologické smýšlení, ale nejsme dogmatičtí. Věříme, že náš přístup k balení zboží je efektivní, ekonomický a ve své podstatě také ekologický.

Využíváme již jednou použité obalové materiály

Velmi neekologický obal je takový, který se použije jednou a ihned se vyhodí. Mnohé materiály nejdou 100% recyklovat a i samotná recyklace je energeticky náročná. Obalové materiály, ve kterém chodí zboží nám, se snažíme maximálně využít. To však znamená, že balení nemusí vždy vypadat příliš reprezentativně. Věříme, že to naši zákazníci pochopí a snad i ocení, protože balit do již použitých obalových materiálů je časově náročnější.

Balíme tak, aby zboží bezpečně dorazilo

Posíláme spoustu křehkých předmětů a nechceme riskovat jejich rozbití. Máme za to, že znehodnocení zásilky je z ekologického hlediska mnohem větší problém než použití pár centimetrů bublinkové fólie. Plastům se tedy nevyhýbáme a používáme ho tam, kde je papírová alternativa z různých důvodů problematická či dokonce nemožná. Pro zasílání většího množství lahví využíváme dopravce Messenger, který překládá balíky ručně a garantuje bezpečné doručení i v obyčejné kartonové krabici bez nadbytečného obalového materiálu. 

Balíme ekonomicky

Obalový materiál má zajistit bezpečné doručení zákazníkovi. Z našeho pohledu nemá smysl, abychom z něj dělali něco víc a používali třeba vzhlednější, ale dražší materiály, které by pak jen prodražovali naše zboží. Čím efektivněji a levněji objednávku zabalíme, tím pro nás, pro vás i pro přírodu lépe. Plánujeme však v dohledné době spustit nějakou formu dárkových balení, abyste objednané zboží mohli bez dalších starostí s balením snadno darovat.